SERVİS YÖNETİMİ SİSTEMİ

Detaylı Bilgi Al

SERVİS EKİBİ OTOMASYONU

FieldBest Saha Servis Yönetimi; doğru zamanda, doğru servis çalışanınızı, doğru envanter ile müşterinize yönlendirmenizi sağlar. Bu sayede işlerinizin çoğu ilk müşteri ziyaretinde tamamlanmış olur, tekrar eden müşteri ziyaretlerini ve uzun süre çözülemeyen problemleri ortadan kaldırır.  FieldBest, satış ekibi yönetimi sağlayabilmek için güçlü yapay zeka algoritmaları ile kullanıcılarına öneriler sunar.

Müşteri memnuniyeti önceliğiyle çalışan FieldBest, tek bir ekran üzerinden müşteri ile olan tüm ilişkinin görüntülenebilmesi ve daha önce yapılan ziyaretlerle ilgili bilgi alınmasına olanak tanır. Böylece müşterilere problemleri ile ilgili bilgiyi telefonda aktarabilme, hatta uygulamanın size önereceği akıllı çözümler ile o anda anlık olarak hizmet verebilme ya da müşterinizin taleplerine göre servis randevusunu planlayabilme imkanı sunar.

Müşteri servis randevuları, FieldBest tarafından en doğru çalışan, en doğru randevuya yönlendirilecek şekilde rota optimizasyonu da yapılarak dağıtılır. Böylece her ziyarette sonuç alınır, iş gücü en verimli şekilde kullanılır ve müşteri memnuniyeti yüksek ölçüde artar.

FieldBest, saha servis çalışanlarının her adımının anlık olarak yönetici panelinden görüntülenip, performanslarının takip edilebilmesini sağlar. Personel Bilgi Yönetim Sistemi ile sahadaki her çalışanın günlük rotası ve hangi noktalarda müşteri ziyaretleri yaptığı harita üzerinden izlenebilir. Sahada yapılan her çalışma, servis formları sayesinde detaylarıyla birlikte kaydedilir, müşteriye ulaşma ve ayrılma zamanları raporlanır.

ZİYARET VE GÖREV YÖNETİMİ

FieldBest, ziyaret ve görev yönetimini en etkin şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Ziyaret sırasında ise tüm aktivitelerin kaydını tutmanıza imkan sunarak  servis sürecinin en iyi şekilde yönetilmesini destekler. Saha ekibinizin ziyaret planlarını hızlıca oluşturmanıza ve bu planları gerçekleşen faaliyetler ile karşılaştırmanıza yardımcı olur. Saha ekibinize, uzun ya da kısa vadeli saha operasyon hedefleriniz için rutin saha ziyaretlerinden bağımsız olarak anında görev atamalarının yapılmasını ve böylece iş akışınızı etkin bir şekilde takip etmenizi sağlar. FieldBest satış takip programı; zaman, yetenek, lokasyon ve kendi iş süreçlerinize göre otomatik saha ekibi planlama ve görev atama yaparak size ve ekibinize zaman kazandırır.

RUT PLANLAMA

FieldBest isteğe bağlı olarak; doğrudan yönetici kararı veya sistemde  sunulan yapay zeka tabanlı öneriler ile en doğru çalışanı, en doğru müşteriye, doğru envanter ile planlayabilme özelliğini sunar. Bu sayede, ilk ziyarette müşterinin talepleri yerine getirilmiş olur. Tekrar eden müşteri ziyaretleri engellenir, böylece çalışan verimliliği ve müşteri memnuniyeti artar.

Saha çalışanlarının planlaması yapılırken, görsel destekli takvim gösterimleri ile bir bakışta takvim yoğunluğu görülebilir ve iş yoğunluğu yönetilebilir.

Rut planlama programı FieldBest ile çalışanlar için belirli bölgeler ve yetenekler tanımlanabilir, çalışanlar takımlara ayrılabilir. Böylece, müşteriden bir servis talebi geldiğinde, müşterinin bulunduğu bölgede olan, müşterinin problemini çözebilecek yeteneklere sahip çalışanın müşteriye yönlendirilmesi yapılabilir. Saha çalışanlarını takımlara ayırıp; bu takımlara yöneticiler tanımlanabilir, böylece takımların kendi planlamalarını yapabilmelerine ve kendi iş yoğunluklarını yönetebilmelerine imkan tanınır.

SAHADA TAHSİLAT

FieldBest, müşterilere yapılan servis ziyaretleri sırasında hızlıca tahsilat alınabilmesini sağlar. Bu sayede, ödemeler için bekleme zorunluluğu ortadan kalkar, iş tamamlanır tamamlanmaz bakiye kapatılmış olur. Tahsilat; nakit, çek, fiziki POS üzerinden olabileceği gibi, sanal POS üzerinden kredi kartı ile de alınabilir.

FieldBest; hazır bir sanal POS altyapısı sunar. Ayrıca, işletme ihtiyaçlarına bağlı olarak işletmeye ait sanal POS’u kullanacak şekilde özelleştirilebilir. FieldBest kullanıcıları, online tahsilat sistemi ile kısa zaman içinde doğrudan tahsilat almaya başlar.

İŞE ÖZEL FORMLAR

FieldBest, müşteri servis ziyaretlerinde istenilen formun doldurulmasını sağlar. Servis formlarını, herhangi bir teknik bilgi gerekmeden, işletme talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlayabilme imkanı sunar. İsteğe bağlı olarak, servis matbu formu da çıktı olarak tasarlanabilir ve ziyaret esnasında bir kopyası müşteriye sunulabilir.

İstenilen sayıda farklı servis formu tanımlama olağanı sunan FieldBest ile, farklı servis tipleri için farklı formlar tasarlamanız mümkün olur. Buna ek olarak sistem üzerinde, hangi formun hangi müşteri gruplarında kullanılabileceği, hangi yetenekteki ya da ekipteki kullanıcılar tarafından doldurulabileceği, hangi servis tiplerinde doldurulmasının zorunlu olduğu gibi tanımlamalar da yapılabilir.

FieldBest, kullanıcıya özel tasarlanan formlar üzerinden istenilen raporlamanın yapılmasına imkan verir. Böylece sahada toplanan tüm veriler hızlıca yorumlanabilir.

FieldBest işe özel formlar ile, servis formları dışındaki formlar da sisteme tanımlanabilir. Örneğin anketler tanımlanarak müşteri memnuniyetiniz ölçülebilir. Bu anketler sahada doğrudan servis çalışanları tarafından yapılıp müşteri imzası ile kayıt alınabileceği gibi, daha sonra çağrı merkezleri tarafından müşteri araması yapılarak da oluşturulabilir.

GPS TAKİBİ

FieldBest; mesai saatlerinde, tüm saha çalışanlarının anlık olarak konumlarını takip edebilme ya da gün içerisinde izledikleri rotayı görebilme özellikleri sunar. Ayrıca personel konum takip sistemi sayesinde saha çalışanlarının gün içinde izledikleri rota ile yaptıkları ziyaretleri tek bir harita üzerinde görüntülenmesine ve izledikleri rotanın verimliliğinin analiz edilmesine imkan tanır.

Yapılan her bir müşteri ziyareti için, müşteri konumu ile ziyaret konumunu karşılaştırılabilir, çalışanların ziyaret veri girişleri anlık ve ilgili konumda yapıp yapmadıklarını takip edilebilir. Ek olarak, müşteri ziyaretlerinin gerçek müşteri konumlarının yakınında yapılması zorunlu tutulup, aksi durumda ziyaret girişinin engellenmesi sağlanabilir.

RAPORLAMALAR

FieldBest, gelişmiş raporlama ve dashboard özelliklerini sunar. Gruplanmış ve detaylı olarak sahada yapılan her bir ziyaretin, doldurulmuş her bir servis formunun, yapılmış her bir tahsilatın raporlanmasına imkan verir. İsteğe bağlı olarak sistem entegrasyonu ya da veri dışa aktarım özellikleri ile tüm veriyi elde edip kullanıcıya özel raporlar geliştirebilmesine de olanak tanır.

Dijital Dönüşüme Hazır Mısınız?

Şimdi Başla!